32yil.png

Lajjā Gurudwara Bharati
(RYT 200)

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Nazmi Gür ile Integral ve Gurudwara Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı. Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Eğitmenliği sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için de Yoga dersleri vermeye başladı. Son olarak Yoga Vidya Mandiram'dan YA RYT 200 belgesini aldı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi. Gurudwara Ashram bünyesinde meditasyon kolaylaştırıcısı, Gurudwara Yoga ve hamile yogası eğitmeni olarak çalışmakta.

Hande Gür
(E-RYT 500, YACEP)

Yogaya 16 yaşında meditasyonla başladım. 2011 yılında ilk eğitimim olan Yoga Alliance RYS-200 eğitmenlik eğitimini tamamladım. Bir sene eğitmenlik yaptıktan sonra eğitimin devamı olan Yoga Alliance RYS-500 eğitimini tamamlayarak, Anadolu Sufizmini Uzakdoğu Mistizmi ile karşılaştıran bir tez sundum. O günden beri aralıklarla workshoplara katılarak eğitmenliğimi sürdürüyorum. Aynı zamanda bir sosyolog olarak da öğrencilerimin spiritüelizmle tanışmasını gözlemlemekten keyif alıyor ve her gün geliştiğimi hissediyorum. 

Gurupriyā - Arda Balaban
(RYT 200) (RCYT)

Hayat bir akış. Ve kaynağa en yakın duranlar, akmaya yeni başlayanlar...

Çocuklar saf ve temiz enerjileri ile öğrenmeye çok açıklar, kaynağa ait anıları bile taze ve ulaşılabilir bir yerde. 

Çocuk Yoga'sı, daha yolun başındayken ve hayatın karmaşası ile dağılmadan önce, sağlam, dengede ve kaynağa yakın kalmayı hatırlatır onlara. Bizlerin sonradan öğrenmeye/hatırlamaya çalıştığımız her şey, daha yolun başında çiçek açar çocuklarda. 

Vimukti - Vildan Soydaş
(RYT 200)

Yogaya 2007 yılında Nazmi Gür ile başladım ve yaklaşık 5 yıl boyunca düzenli olarak hocamla birlikte Hatha yoga yaptım. 2012 yılında Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği eğitimimi tamamladım. 2018 yılında Nazmi Gür ve Nazlı hocalarımın düzenlediği 200 saatlik RYS Temel Yoga Eğitimi’ne katıldım. Lisansım batı felsefesi üzerine, ama doğu felsefesi hep daha fazla ilgimi çekti. 2011 yılında Nazmi Gür hocam sayesinde biyoenerji ile tanıştım. Bu deneyimin, yoga ve meditasyon deneyiminin üzerine bana başka kapılar açtığına inanıyorum. 

 

Oman - Emir Sarısaç
(RYT 200)

Mānyavatī - Melis Altınay
(RYT 200)

Śila - Servet Yıldız
(RYT 200)

Yoga ile ilk olarak 2009 yılında tanıştım. Bir öğrenci olarak Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Kundalini Yoga gibi pek çok yoga stiline ve farklı eğitmenlere ait derslere katıldım. İçimdeki dolmak bilmeyen boşluk sebebi ile olan arayışlarım, 2016 yılında Ustam Nazmi Gür ile çalışmaya başladıktan sonra son buldu. Yoga’nın yapılan değil, OL’unan bir şey olduğunu Ustam’dan öğrendim. 2018 yılında Ustam’ın Gurudwara Ashram Yoga Merkezi’nde açtığı 200 saatlik RYS Temel Yoga Eğitimi’ne katıldım. Halen Ustam’ın öğrencisi olarak derslerinde öğrenci olmaya, gerektiğinde asistanlık yapmaya devam ederken bir taraftan da Hatha ve Gurudwara Yoga dersleri vererek eğitmenlik yapıyorum.

Candramaņi - Çağın Çilingir
(RYT 200)

 

Sańgītā - Arya Doğan
(RYT 200)

İnsana holistik olarak bakan, tıp doktoru ve yoga eğitmeni. 

Yaksha - Yasin Ülker
(RYT 200)

1982 yılında dünyaya geldim. Hayatımda yaşadığım ve kendiliğinden olan çeşitli spiritüel deneyimler yaşadığımız bu boyut ve zaman diliminin buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu idrak ettirdi. Görünmeyen kısmına merak ve ilgi duymaya başladım. Bu konuyla ilgili ulaşabildiğim ne kadar kaynak varsa okumaya araştırmaya başladım. Rotasını bilmeyen bir gemi kaptanı gibi deryada savrulurken bir internet sitesinde o güne kadar rastlamadığım bir cümleyle karşılaştım. ”Sen neye hazırsan, O’da senin için hazırdır” İşte bu söz rotasını bilmeyen gemi kaptanına deniz feneri oldu. O kişiyle tanışmak için fırsat kolladım ,evrene nasıl sinyal yolladım nasıl istedim bilmiyorum hayat yollarımızı kesiştirdi. En başta kullandığım cümlemi şöyle düzeltebilirim 1982 yılında dünyaya geldim 2015 yılında Nazmi Gür ile tanışarak yeniden doğdum.

Yoga yolculuğum 2015 yılında Nazmi Gür ile başladığımız biyoenerji şifa çalışmalarıyla başladı. Artık bildiğim bir şey vardı. Ben bu beden değildim bu düşünceler değildim peki neydim diye bile sormadım. Okyanusa düşecek yağmur damlası olduğumu biliyordum. Ustamdan yoga eğitmenliği daveti geldi nasip oldu birlikte 200 saat eğitmenlik eğitimini tamamladık. Eğitim 2018 yılında bitse de öğrencilik hakka kavuşana kadar devam edecek.

Aşk olsun

Go to top