fbpx
rozet_34yil.png

Lajjā Gurudwara Bharati
(RYT 200)

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Nazmi Gür ile Integral ve Gurudwara Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı. Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı. 2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Uzmanlık sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için de Yoga atölyeleri düzenlemeye başladı. Son olarak Yoga Vidya Mandiram'dan ve Gurudwara Yoga'dan YA RYT-200 sertifikalarını aldı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi. 

Yogaist profili

Hande Gür
(E-RYT 500, YACEP)

Yogaya 16 yaşında meditasyonla başladım. 2011 yılında Yoga Alliance RYT-200 uzmanlık sertifikasını aldı. Bir sene uzmanlık yaptıktan sonra programın devamı olan Yoga Alliance RYT-500 uzmanlık sertifikasını aldım. Anadolu Sufizmini Uzakdoğu Mistizmi ile karşılaştıran bir tez sundum. O günden beri aralıklarla workshoplara katılarak eğitmenliğimi sürdürüyorum. Aynı zamanda bir sosyolog olarak da öğrencilerimin spiritüelizmle tanışmasını gözlemlemekten keyif alıyor ve her gün geliştiğimi hissediyorum. 

Yogaist profili

Gurupriyā - Arda Balaban
(RYT 200) (RCYT)

Hayat bir akış. Ve kaynağa en yakın duranlar, akmaya yeni başlayanlar...

Çocuklar saf ve temiz enerjileri ile öğrenmeye çok açıklar, kaynağa ait anıları bile taze ve ulaşılabilir bir yerde. 

Çocuk Yoga'sı, daha yolun başındayken ve hayatın karmaşası ile dağılmadan önce, sağlam, dengede ve kaynağa yakın kalmayı hatırlatır onlara. Bizlerin sonradan öğrenmeye/hatırlamaya çalıştığımız her şey, daha yolun başında çiçek açar çocuklarda. 

Yogaist profili

Vimukti - Vildan Soydaş
(RYT 200)

Yogaya 2007 yılında Nazmi Gür ile başladım ve yaklaşık 5 yıl boyunca düzenli olarak hocamla birlikte Hatha yoga yaptım. 2012 yılında Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlık programını tamamladım. 2018 yılında Nazmi Gür ve Nazlı hocalarımın düzenlediği 200 saatlik RYT Temel Yoga Uzmanlaşma Programına katıldım. Lisansım batı felsefesi üzerine, ama doğu felsefesi hep daha fazla ilgimi çekti. 2011 yılında Nazmi Gür hocam sayesinde biyoenerji ile tanıştım. Bu deneyimin, yoga ve meditasyon deneyiminin üzerine bana başka kapılar açtığına inanıyorum. 

Yogaist profili

 

 

Oman - Emir Sarısaç
(RYT 200)

1983 İstanbul doğumluyum. Başak burcu olmam dolayısı ile Küçük yaşlardan beri güzel sanatların tasarım, müzik, görsel sanatlar bölümlerine yoğun ilgiyle büyüdüm. Lise sonrası bir halkla ilişkiler ve piar ajansında event ve organizasyon bölümünde işe başladım. Bu arada kendi tişörtlerimi, spor ayakkabılarımı tasarlamak olarak gelişen sanat yolculuğum obje tasarımı üzerine dönüşmek üzereyken objelere bakarken gelişen farklı bakış açımla bir anda fotoğraf sanatına yoğunlaşma olarak evrildi.

İlk fotoğraf makinamla birlikte daha da artan bu ilgi, çalıştığım ajansta bir fotografçının gelmemesi üzerine yarım kalan bir iş bitirme aşamasıyla 2007 yılında fotoğrafçılığa daha sonrasında ise fotoğraf sanatçılığına ve takip eden yıllarda ise sanat yönetmenliğine ve yönetmenliğe dönüştü.

Eş zamanlı olarak yine 2007’de Ustam Nazmi Gür’ün öğrencisi oldum. Gurudwara Ashram’da Alternatif Hayat dersleri içinde bioenerji çalışmaları ile başlayan bu süreç, nefes, NLP ve tasavvuf araştırmaları konularında bir birini takip eden açılımlar ile ilerlerken bir taraftan da ustam ile yoga ve meditasyon çalışmaya başladık. Bu süreçte 2015 yılında Yoga Dergisi’nde Görsel Yönetmen’liğe başladım.

Yoğun iş temposunda 2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum, oniki senelik özel sektördeki sanat deneyiminin ardından profesyonel iş hayatına yönetmen olarak devam ederken 2018 yılında Gurudwara Ashram Yoga Merkezi’nde 200 saatlik RYT Temel Yoga Uzmanlaşma Programına katıldım. Yoga Alliance onaylı RYT-200 sertifikamı aldıktan sonra ustamın öğrencisi olarak derslerinde öğrenci olmaya, gerektiğinde asistanlık yapmaya devam ederken bir taraftan da Hatha ve Gurudwara Yoga atölyeleri  düzenlemeye başladım.

Yogaist profili

 

 

Candramaņi - Çağın Çilingir
(RYT 200)

Namaste

2011 yılında, 17 yaşımda, ustam Nazmi Gurudwara Bharati'nin dizinin dibinde içsel yolculuğuma başladım. Daha önceden hayalini bile kuramayacağım keşiflerle ve gelişmelerle dolu olan bu yolculuğa devam etmekteyim. Bu yolculukta yoga, meditasyon, tasavvuf, zen gibi pek çok alanda eğitim gördüm. Ustam ile yaptığımız biyoenerji ve şifa çalışmaları ile yolculuğum kolaylaştı ve hızlandı. Meditasyon uzmanımız ve ashramımızın annesi Lajja Gurudwara Bharati'den meditasyon dersleri alırken ashram adabını öğrendim. 2018 yılında ustam ve hocamdan yoga uzmanlık sertifikası aldım. Şu an Bursa'da bir yandan doktorluk yapmaktayım bir yandan da yoga atölyeleri düzenlemekteyim. Gurum Nazmi Gurudwara Bharati'ye ve meditasyon uzmanım Lajja Gurudwara Bharati'ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Om shanti 

Yogaist profili

 

Sańgītā - Arya Doğan
(RYT 200)

İnsana holistik olarak bakan, tıp doktoru ve yoga uzmanı. 

Yogaist profili

Mānyavatī - Melis Altınay
(RYT 200)

1993 yılı Eylül ayında ailemin uygun gördüğü Melis ismiyle dünyaya geldim. İlkokul ve lise öğrenimimi Ankara’da ailemin yanında tamamladıktan sonra üniversite yıllarımda değiştirdiğim 3 okuldan biri olan İstanbul Acıbadem Tıp Fakültesi’ne devam ederken yollarımız Gurudwara Ailesiyle kesişti. 2013 yılında değerli ustam Nazmi Gurudwara Baharati ve değerli hocam Lajja Gurudwara Baharati ile başlayan yoga serüvenimi, 2018 yılında Gurudwara Ashram bünyesindeki uzmanlaşma programına katılmam izledi. 2017 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Yolculuğuma 2019 yılında ustam tarafından verilen Mānyavatī ismiyle devam etmekteyim. Bir yandan tıp doktorluğu yaparken, bir yandan da zaman zaman Gurudwara Ashram bünyesinde, zaman zaman da evde kendi imkanlarım dahilinde yoga atölyeleri vermekteyim.

Yogaist profili

 

Yaksha - Yasin Ülker
(RYT 200)

1982 yılında dünyaya geldim. Hayatımda yaşadığım ve kendiliğinden olan çeşitli spiritüel deneyimler yaşadığımız bu boyut ve zaman diliminin buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu idrak ettirdi. Görünmeyen kısmına merak ve ilgi duymaya başladım. Bu konuyla ilgili ulaşabildiğim ne kadar kaynak varsa okumaya araştırmaya başladım. Rotasını bilmeyen bir gemi kaptanı gibi deryada savrulurken bir internet sitesinde o güne kadar rastlamadığım bir cümleyle karşılaştım. ”Sen neye hazırsan, O’da senin için hazırdır” İşte bu söz rotasını bilmeyen gemi kaptanına deniz feneri oldu. O kişiyle tanışmak için fırsat kolladım ,evrene nasıl sinyal yolladım nasıl istedim bilmiyorum hayat yollarımızı kesiştirdi. En başta kullandığım cümlemi şöyle düzeltebilirim 1982 yılında dünyaya geldim 2015 yılında Nazmi Gür ile tanışarak yeniden doğdum.

Yoga yolculuğum 2015 yılında Nazmi Gür ile başladığımız biyoenerji şifa çalışmalarıyla başladı. Artık bildiğim bir şey vardı. Ben bu beden değildim bu düşünceler değildim peki neydim diye bile sormadım. Okyanusa düşecek yağmur damlası olduğumu biliyordum. Ustamdan yoga uzmanlaşma programı daveti geldi nasip oldu birlikte 200 saat uzmanlaşma programını tamamladık. Program 2018 yılında bitse de öğrencilik hakka kavuşana kadar devam edecek.

Aşk olsun

Yogaist profili

Śila - Servet Yıldız
(RYT 200)

Yoga ile ilk olarak 2009 yılında tanıştım. Bir öğrenci olarak Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Kundalini Yoga gibi pek çok yoga stiline ve farklı eğitmenlere ait derslere katıldım. İçimdeki dolmak bilmeyen boşluk sebebi ile olan arayışlarım, 2016 yılında Ustam Nazmi Gür ile çalışmaya başladıktan sonra son buldu. Yoga’nın yapılan değil, OL’unan bir şey olduğunu Ustam’dan öğrendim. 2018 yılında Ustam’ın Gurudwara Ashram Yoga Merkezi’nde açtığı 200 saatlik RYS Temel Yoga Uzmanlık Programı'na katıldım. Halen Ustam’ın öğrencisi olarak derslerinde öğrenci olmaya, gerektiğinde asistanlık yapmaya devam ederken bir taraftan da Hatha ve Gurudwara Yoga atölyeleri düzenliyorum.

Yogaist profili

Go to top